PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Doświadczenia polowe u farmera z „Farmerem”

Doświadczenia polowe u farmera z „Farmerem” Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga uprawowego

Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga uprawowego, w którym czterech rolników z różnych regionów Polski podzieli się z wami swoimi doświadczeniami z uprawy zbóż i ziemniaków chronionych środkami firmy BASF.Wybranych rolników łączy to, że dotychczas nie stosowali bardzo intensywnej ochrony chemicznej w swoich gospodarstwach. W podobnej sytuacji jest wielu polskich rolników, zwłaszcza z mniejszych gospodarstw, którzy ze względu na koszty ŚOR wybierają bardzo ekonomiczny program ochrony. Blog, który rozpoczynamy, ma odpowiedzieć na pytanie, czy warto to zmienić. W jakim stopniu większe nakłady mogą przełożyć się na większe plony i zysk w warunkach mniejszych gospodarstw?

Wszyscy nasi bohaterowie otrzymali od firmy BASF zestaw środków do kompleksowej  ochrony upraw w zamian za sukcesywne dzielenie się swoimi doświadczeniami. Będziemy śledzić historię tych upraw przez najbliższe tygodnie, aż do najważniejszego momentu, czyli żniw, kiedy to po oszacowaniu plonów zostaną wydane ostateczne werdykty. Chcielibyśmy od razu wyjaśnić, że zawarte w relacjach rolników informacje, wnioski i opinie mają subiektywny charakter i nie należy traktować ich jak testów czy badań naukowych.

W naszym blogu będziecie mogli śledzić przebieg uprawy pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, jęczmienia ozimego i jarego oraz ziemniaka.

Niestety, niekorzystny przebieg pogody w tym roku jest przyczyną znacznych opóźnień w rozwoju zbóż. Chłód i deszcz nie pozwoliły też naszym bohaterom na wykonanie w czas pierwszych zabiegów ochronnych. Startujemy więc z małym opóźnieniem, jednak z nadzieją, że doświadczenia i obserwacje, którymi będziemy się z wami dzielić, okażą się interesujące i przydatne. 

Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga uprawowego:

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!