- Po latach znaczących inwestycji w badania, jesteśmy w stanie zapewnić innowacyjne rozwiązania dla rolników w celu rozwiązania problemów ze szkodnikami w uprawach owoców i warzyw, które są niezbędne dla zdrowej diety - powiedział Pierre Flye Sainte- Marie, wiceprezes EMEA i Pacyfiku Dow AgroSciences.

Ja informuje firma Isoclast jest pierwszym członkiem nowej klasy chemicznej insektycydów, która zwalcza groźne owady ssące w kluczowych uprawach.

- Spinetoram - z grupy chemicznej spinozyn, który otrzymywany jest w trakcie naturalnych procesów produkcji w połączeniu z paroma etapami syntezy. Spinetoram zwalcza szkodniki, takie jak: miodówki (Psylla) czy muszka plamoskrzydła (Drosophila suzukii) – podaje firma.

- Producenci jabłek i gruszek zmagający się ze zwalczaniem groźnych szkodników takich jak miodówki gruszowe, oczekują nowych rozwiązań, mogących mieć zastosowanie w programach IPO - powiedział Daniel Sauvaitre, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (ANPP).

- Nasza branża stoi w obliczu ciągłej utraty ważnych narzędzi w ochronie roślin. Istotne jest, aby produkty o nowym mechanizmie działania, rozwiązywały problemy z kluczowymi szkodnikami i jednocześnie spełniały wymagania w ramach obowiązujących tendencji w UE - powiedział Lindi Benic, który reprezentował południowo-afrykańskich producentów owoców ziarnowych, pestkowych oraz winogron deserowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!