Bayer CropScience zamierza wprowadzić na rynek w 2013 r. nową zaprawę zbożową Baytan Trio 180 FS. Zawiera ona trzy substancje aktywne o różnym mechanizmie działania, co pozwala uzyskać szeroki zakres zwalczanych chorób grzybowych występujących w zbożach ozimych i jarych.

- Jest to pierwsza na rynku zaprawa zawierająca nową substancję aktywną fluopyram, która w połączeniu z triadimenolem (triazol) i fluoxastrobiną (strobiluryna) pozwala skutecznie zwalczać najgroźniejsze choroby przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na zdrowotność i wzrost roślin - mówił Puhl.

Produkt najpewniej pojawi się na rynku jesienią. Zalecana dawka to 200 ml na 100 kg nasion. Zaprawa posiada płynną formulację FS, która zdaniem producenta pozwala zachować wysoką skuteczność w zwalczaniu chorób grzybowych i selektywność w stosunku do chronionej uprawy.

Jak informuje firma, w trakcie prowadzonych badań z zaprawą Baytan Trio 180 FS, stwierdzono stabilną skuteczność w zwalczaniu najtrudniejszych chorób takich jak np. pleśń śniegowa. Potwierdzono to w trakcie wieloletnich badań w Polsce oraz w krajach o szczególnie trudnych warunkach zimowych takich jak Łotwa czy Finlandia.

Podobał się artykuł? Podziel się!