PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Francja podtrzymuje zakaz stosowania pestycydu

Autor: farmer.pl, ak

Dodano: 04-09-2012 12:24

Tagi:

Francuski sąd podtrzymał zakaz stosowania we Francji pestycydu Cruiser OSR, mimo wniesionej przez firmę Syngenta – producenta preparatu, apelacji w sprawie zniesienia zakazu.Francuski minister rolnictwa pod koniec czerwca br. wprowadził tymczasowy zakaz stosowania pestycydu Cruiser OSR z powodu obaw, że może mieć on niekorzystny wpływ na zapylacze, szczególnie na pszczoły.

W oświadczeniu firma Syngenta stwierdziła, że "jest bardzo rozczarowana decyzją, która została podjęta mimo licznych badań naukowych, w tym  opublikowanych przez  Francuską Agencję Bezpieczeństwa Żywności (ANSES) oraz Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), które nie wykazały niekorzystnego wpływu na zdrowie populacji pszczół".

Jak powiedział portalowi farmersweekly.com rzecznik Syngenta, francuski minister wprowadzając zakaz stosowania pestycydu Cruiser OSR zignorował fakt, że pestycyd był stosowany na powierzchni milionów ha rzepaku przez ostatnie 10 lat bez żadnego negatywnego wpływu na zdrowie pszczół.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!