Tarcza Łan Extra 250 EW od Ciech Sarzyna to preparat grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego. Zwalcza szerokie spektrum chorób: brunatną plamistość liści, mączniaka prawdziwego zbóż i traw, rdzę brunatną w uprawach pszenicy. Charakteryzuje się szerokim terminem stosowania od fazy początku strzelania w źdźbło do fazy końca kłoszenia (BBCH 30 – 59).

Tarcza Łan Extra 250 EW jest również rozwiązaniem w ochronie fungicydowej rzepaku ozimego. W rzepaku stosuje się go przeciwko czerni krzyżowych, suchej zgniliźnie kapustnych i zgniliźnie twardzikowej. 

Zastosowanie w okresie jesiennym w fazie rzepaku 4-8 liści (BBCH 14-18) zabezpieczy plantacje przed czernią krzyżowych. W rzepaku ozimym działa również jako regulator wzrostu - stosowany jesienią wpłynie na pokrój rzepaku, pogrubi i skróci szyjkę korzeniową przez co poprawi przezimowanie roślin. Preparat stosowany wiosną ułatwia zbiór i poprawia jakość nasion.

Tarcza Łan Extra 250 EW zawiera substancję czynną tebukonazol z grupy triazoli. Fungicyd ma formę płynu do sporządzania emulsji wodnej, może być stosowany samodzielnie w rekomendowanych dawkach lub w mieszaninach zbiornikowych z innymi produktami, zgodnie z zaleceniami etykiety instrukcji stosowania. Jest dostępny w opakowań: 1 l, 5 l 10 l i 20 l.

Podobał się artykuł? Podziel się!