Pierwsza zapowiedź Syngenty to preparat Elatus. To połączenie nowego składnika aktywnego solatenol (substancji z grupy SDHI) i technologii Amistar. Preparat obecnie jest zadedykowany plantatorom soi. Ma je chronić głównie przeciwko rdzy sojowej. W badaniach wewnętrznych firmy wykazano również jego skutecznie działanie w wielu innych uprawach roślin, w tym pszenicy. W związku z tym należy się spodziewać, że wkrótce usłyszymy również o pierwszych rejestracjach w tym zakresie. Póki co preparat zarejestrowany jest w niektórych krajach Ameryki Południowej nie mniej jednak w wielu państwach jest obecnie w trakcie procesu rejestracyjnego.

Druga zapowiedź Syngenty dotyczy preparatu Fortenza, który ma służyć do insektycydowego zaprawiana nasion soi, kukurydzy oraz słonecznika . Substancją aktywną preparatu Fortenza jest cyantraniliprole - diamid drugiej generacji. Z kolei Fortenza Duo to kombinacja cyantraniliprole oraz tiametoksamem i ma być dedykowany do zwalczania szkodników atakujących rośliny na początku ich wegetacji. Preparat Fortenza jest obecnie dostępny na rynku w Argentynie, niemniej jednak jak poinformowała firma w wielu krajach jest w trakcie procesów rejestracyjnych.

Ostatnia wzmianka dotyczy preparatu Clariva - również póki co dedykowany producentom soi. Ma to być preparat aplikowany na nasiona i który ma je zabezpieczać przed groźnymi w tej uprawie nicieniami, szkodnikami oraz grzybami patogenicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!