Czas jesiennych zasiewów zbóż przed nami a po nich kolej na ochronę przed chwastami. Skuteczność jesiennych zabiegów herbicydowych jest w dużym stopniu uzależniona od przebiegu warunków pogodowych, na które niestety nie mamy wpływu, dlatego też dobór herbicydu i terminu wykonania zabiegu nie jest rzeczą łatwą. Wieloletnia praktyka pokazuje, iż środki polecane do odchwaszczania ozimin powinny posiadać zarówno działanie nalistne jak i doglebowe, powinny też posiadać szerokie zakres terminu aplikacji - najlepiej od terminów bezpośrednio po siewie aż do późnych terminów jesiennych. Powinny być również bezpieczne dla rośliny uprawnej, skuteczne, sprawdzone w działaniu i w miarę możliwości niedrogie.

Mając na uwadze powyższe cechy, chcielibyśmy polecić zastosowanie herbicydu GleanŸ 75 WG, który spełnia wszystkie kryteria dobrego jesiennego rozwiązania herbicydowego w zbożach ozimych gdyż:

  • posiada niezwykle szeroki termin aplikacji (od terminów bezpośrednio po siewie, przed wschodami, po wschodach zbóż aż do zakończenia wegetacji jesiennej).
  • jest preparatem sprawdzonym na milionach hektarów w ostatnich kilkunastu latach
  • jest bezpieczny zarówno biorąc pod uwagę fazy rozwojowe jak i odmiany zbóż
  • skuteczny w odniesieniu do większości chwastów występujących jesienią w zbożach ozimych takich jak miotła zbożowa, przytulia czepna (w fazie od 1 do 3 okółków), rumian, tasznik, janoty, tobołki polne i wiele wiele innych włączając niezwykle uciążliwe samosiewy rzepaku ozimego.
  • ekonomiczny o czym można się przekonać sprawdzając cenę ochrony 1 ha u dostawców środków ochrony roślin.
GleanŸ 75 WG może być stosowany zarówno samodzielnie w dawce 20-25g/ha jak również jako komponent sprawdzonych mieszanin zbiornikowych dostosowanych do lokalnych uwarunkowań, płodozmianu i występującego zachwaszczenia.

W trosce o bezpieczeństwo pragniemy przypomieć że wszystkie opakowania preparatu Glean 75 WG są zaopatrzone w specjalny hologram z unikalnym kodem alfanumerycznym, który ułatwia identyfikację produktu oryginalnego gdyż bezpieczeństwo i skuteczność zapewniają jedynie oryginalne produkty DuPont.

Więcej szczegółowych informacji u Przedstawicieli DuPont i na stronie www.dupont.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!