PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Hogan za dalszym dopuszczeniem glifosatu

Hogan za dalszym dopuszczeniem glifosatu Komisarz Phil Hogan (Fot.www.ec.europa.eu)

W środę 26 kwietnia ma zapaść wstępna decyzja KE ws. stosowania glifosatu po 2017 r. Komisarz Hogan jest za.Komisarz Hogan powiedział, że bazując na podstawach naukowych jest za przedłużeniem możliwości używania glifosatu w rolnictwie i w ogródkach na trenach miejskich.

W czerwcu 2016 r. KE zdecydował o przedłużeniu możliwości stosowania glifosatu na 18 miesięcy. W tym czasie Europejska Agencja Chemiczna (Echa), miała dokonać ponownych badań tej substancji czynnej. W marcu 2017 r. Echa opublikowała raport, z którego wynika, że glifosat nie powoduje raka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • synek 2017-04-26 21:09:40
  Eee tam glifosat.Dodaję go do zupy zamiast maggi.
  Sądzę,że soja GMO jest większym zagrożeniem.Jedzą ją wszyscy pośrednio i bezpośrednio.
 • djp 2017-04-26 19:06:14
  Choć już raz pisałem o tym, warto jeszcze raz przypomnieć. Problem współczesnych SOR jest taki, że wraz z coraz dokładniejszym odkrywaniem procesów biochemicznych w roślinie stosujemy coraz bardziej specyficzne substancje. Zapominamy jednak, że nasze organizmy (choć nie roślinne) są do siebie podobne. Tak jest z glifosatem. Jego działanie na organizm polega na zaburzaniu działania estrogenu (na razie to udowodniono), a więc zaburza rozród. Nieprawidłowe łożysko, zniekształcenia płodu, nieprawidłowe cykle rozrodcze itp historie. A więc nie zabija szybko, jak Cyklon B, ale powoli wyniszcza. A na dodatek, mimo zapewnień producenta, ta substancja utrzymuje się w środowisku bardzo długo i na przykład zaczyna wpływać na rozwój ryb w oceanach. Zbrodnią jest więc stosowanie tego środka do czegokolwiek innego jak zwalczanie chwastów. Wszyscy wiedzą o jakie stosowanie chodzi - podsuszanie rzepaku, ziemniaków, gryki itp.
 • rolnik6666 2017-04-26 16:35:19
  nam zabronią uzywać bo trujące za to bedą kupowac zboża z ukrainy bo tam już nie jest trujący .każda chemia jest trująca tylko problem w tym ze miastowe nie chcą kupowac zdrowego
 • Mariusz Mikołajczak Lubuskie. 2017-04-26 16:15:51
  Jestem rolnikiem i stosowałem glifosat na ściernisko i ugory nigdy do desykacji zbóż. Nie miałem świadomości jak jest trujący do póki sąsiad nie tankował kilka lat temu u mnie nieszczelnego opryskiwacza i lał przy tym randap . W ciągu kilku tygodni zdechło pare kaczek , strasznie wychudły i padły , wiadomo zatruły sie , i ok, ale w roku następnym kury zielononóżki miały kalekie pisklęta i zdychały, a kilka było ślepych. Od tego czasu jestem wrogiem tego syfu , a jak muszę tym pryskać bo niestety perz to dzieci moje mają zakaz wyjścia z domu , jestem bardzo ostrożny i po oprysku zanim wejdę do domu to na dworze rozbieram sie do naga ciuchy do śmietnika a ja pod prysznic jak po skażeniu. I jeszcze jedna sprawa mam już swoje lata i ryzykuje , ale nie pozwalam robić oprysku swojemu synowi który ma 20 lat . A jak widzę jak przeprowadzają tym dysekcję zbóż to jestem w szoku.
 • Mika 2017-04-26 15:44:38
  "Glifosat nie powoduje raka" - czy to znaczy, że jest bezpieczny? Oczywiście, że nie i powoduje wiele innych, nieuleczalnych chorób. Życzę urzędnikom podejmującym takie decyzje, żeby zło (i dobro), jakie czynią swoim działaniem do nich wróciło.
 • Tomek 2017-04-26 14:17:12
  Nie powoduje raka. A co powoduje? Zbadali? Niezła presja musiała być w laboratorium, żeby nic nie znaleźć.
 • Johny_B 2017-04-26 12:13:14
  Ciebie hogan celowo z małej litery niech rak napocznie pierwszego!
 • Johny_B 2017-04-26 12:05:45
  Będziecie potem zdychać na raka od tego glifosfatu więc niech was rak potem zrzera na wasze życzenie! Raku smacznego! Enjoy!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!