Bayer zapowiada intensywny rozwój i wprowadzanie innowacyjnych produktów na wszystkich polach działalności firmy. - Obroty firmy Bayer w Polsce wzrosły o 20 proc. w 2010 r. - poinformował Dirk Ehle, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o. W 2011 r. planowane jest zakończenie najnowszej inwestycji: rozbudowy siedziby firmy w Warszawie, o wartości 40 mln zł.

W dziedzinie nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa Bayer CropScience wprowadził na rynek w 2010 r. cztery produkty: Atlantis 12 OD i Sekator PAK - herbicydy do stosowania w zbożach, Prestige Forte 370 FS - fungicydowo-insektycydową zaprawę do ziemniaków oraz Modesto 480 FS - insektycydową zaprawę do rzepaku.

W 2011 r. Bayer CropScience rozszerzy paletę produktów o dwa typy herbicydów - dla zbóż (Huzar Active) i dla kukurydzy (Adengo) - oraz dwa typy fungicydów - dla zbóż (Soligor) i owoców (Flint Plus). Substancje czynne zawarte we wprowadzanych fungicydach skutecznie przerywają proces rozkładu różnych typów grzybów. - Szacujemy, że równie wysoki poziom innowacyjności uda nam się utrzymać także w przyszłości - mówił Dirk Ehle.

Podobał się artykuł? Podziel się!