- Skupiamy się na zrównoważonym rozwoju z wykorzystaniem kompleksowego podejścia, które jest w pełni zintegrowane z naszym modelem biznesowym - mówi Linda J. Fisher, wiceprezes i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju. - Na początku, naszym celem było ludzkie bezpieczeństwo i ochrona środowiska. Od niedawna, zrównoważony rozwój stał się priorytetem firmy zgodnie z całym naszym łańcuchem wartości. DuPont oferuje zaawansowane, innowacyjne materiały i procesy, które są istotne dla zmieniającej się światowej gospodarki. Skupiamy się trzech megatrendach: żywność, energia oraz ochrona życia i środowiska - dodaje.

W tym roku DuPont przeznaczył pulę 10 miliardów dolarów na badania i rozwój dla sektora żywności i rolnictwa, które firma zamierza zainwestować do 2020 roku. Suma ta ma umożliwić wprowadzenie na rynek 4000 nowych produktów, które zwiększą ilość żywności, poprawią jakość odżywiania i umożliwią zrównoważony rozwój hodowli na całym świecie. Na konferencji Rio+20, DuPont ogłosił swój nowy cel dotyczący efektywności energetycznej będący częścią inicjatywy funkcjonującej w ramach ONZ o nazwie: UN Sustainable Energy for All.

W 2011 roku, DuPont generował przychody w wysokości 1,9 miliardów dolarów z produktów, które pomagają jego klientom i końcowym konsumentom produktów w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

DuPont aktualnie wyprzedza swoje zobowiązania odnośnie zużycia wody na poziomie z 2004 roku oraz emisji karcynogenów do powietrza. Firma odnotowuje silny postęp odnośnie celów na 2015 rok dotyczących przyznawanych certyfikatów zgodnie ze standardem ISO 14001. DuPont kontynuuje przekształcanie floty samochodów zgodnie z wiodącymi technologiami efektywności energetycznej - podaje firma.

- Ustanawianie i raportowanie celów pomaga nam integrować problematykę zrównoważonego rozwoju z naszą strategią biznesową, poprawiać nasze zaangażowanie w ekologię i dostarczyć korzyści zrównoważonego rozwoju we wszystkich naszych łańcuchach wartości. Cieszymy się, że firma DuPont nie tylko jest postrzegana jako zrównoważona, ale faktycznie funkcjonuje na tych zasadach - dodała Fisher.

Podobał się artykuł? Podziel się!