PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Jak zmienią się etykiety śor?

Jak zmienią się etykiety śor? Fot. Michał Oleksy

Etykietom preparatów ochrony roślin daleko do doskonałości. Jakie udoskonalenia pomocne praktyce dla nich zaplanowano? Może rolnicy widzą jeszcze inne, które na ten moment nie zostały uwzględnione i chcą je wskazać? Będzie ku temu okazja podczas V Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie na PGE Narodowym.W etykietach środków ochrony roślin pojawiają się sprzeczne informacje, brakuje w nich precyzyjnych zapisów odnośnie wymagań względem temperatur, wpływu opadów deszczu - to tylko przykłady niedociągnięć, których konsekwencje ponosi rolnik na swoim polu.

Jakie zmiany i udoskonalenia czekają nas w obrębie etykiet środków ochrony roślin dowiedzieć się będzie można podczas V Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie na PGE Narodowym 20 listopada br. Przedstawi je prof. dr hab. Marek Mrówczyński, przewodniczący Komisji ds. Środków Ochrony Roślin przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • K 2017-11-11 18:37:56
  Tak jak w aptece nie leczą tak sprzedawca środka ochrony roślin jest "średnio" kompetentny w doradzaniu producentowi.,,,, tym bardziej, że problem rolnika zna tylko z "opisu" (np. "takie jasne plamy na liściach" itp.), Niestety by doradzać trzeba posiadać wiedzę i DOŚWIADCZENIE :) - I tu jest problem!
 • sapek 2017-11-11 16:45:21
  ... Kuba masz racje, ale też trzeba zauważyć że ciężko jest mieć stały kontakt z takim doradcą, tzn na szkoleniach i spotkaniach nie zawsze od razu wszystkie pytania przychodzą do głowy (bo one najczęściej pojawiają się w trakcie sezonu gdy tam sobie coś pryskamy itd)... z drugiej strony często autorytet doradców jest podważany przez rolników... masz rację że w tej materii też coś trzeba zmienić...
 • Kuba 2017-11-11 12:09:08
  I tu jest pole do popisu doradców rolnych (nie mylić ze sprzedawcami !). Etykieta jest informacją handlową (podobnie jak ulotka sprzedawanego w aptece leku). I o tym należy pamiętać ! Rolnik chciałby sobie przeczytać etykietę i już WIEDZIEĆ wszystko !?!?!?!? .... To nie tak. Brak zaufania rolników do doradców stwarza komiczne sytuacje w stylu: "panie ja pryskałem a tu nic nie działa " ........ itd itd.... można książkę napisać :)
 • sapek 2017-11-11 07:09:46
  ... i to już ma sens bo niektóre etykiety to są na takiej zasadzie "a wlej se pan tyle albo tyle i jedź pan pryskaj"....może byłem przeciwny tym oznaczeniom kolorami i hieroglifami ale więcej info na etykietach jest potrzebne myślę że na temat mieszania środka z innymi agrochemikaliami powinno być też więcej informacji, zdarza się tak że tego typu informacje są na stronie internetowej producentów ale na etykietach już nie... a jednak nie każdy w równym stopniu korzysta z internetu (taki ukłon w stronę "starych dziadków"... :) ).
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!