Jaki produkt zastosować w pierwszym zabiegu?

W pierwszym zabiegu należy stosować produkty systemiczne, ponieważ są rozprowadzane w całej roślinie i chronią nowe przyrosty, których nie ma w momencie aplikacji.

Znakomitym połączeniem jest kombinacja substancji aktywnych metalaksyl-M i mankozeb, którą zawiera Ridomil Gold MZ Pepite. Preparat od wielu lat skutecznie zwalcza zarazę ziemniaka. Jej zarodniki mogą znajdować się zarówno na materiale sadzeniakowym jaki w glebie. Kombinacja substancji aktywnych Ridomil Gold MZ Pepite daje zarówno ochronę systemiczną jak i pewne działanie bezpośrednie (kontaktowe). Duża zawartość mankozebu hamuje ponadto występowanie pierwszych infekcji alternariozy i przyczynia się tym samym do zapobiegania tej chorobie. Dzięki tym właściwościom Ridomil Gold MZ Pepite jest idealnym i sprawdzonym od wielu lat produktem do ochrony zapobiegawczej jak i interwencyjnej nowych przyrostów.

Liczy się skuteczność i jeszcze raz skuteczność!

Rolnicy stawiają wysokie wymagania fungicydom do ochrony ziemniaków - "Muszą być skuteczne, skuteczne i jeszcze raz skuteczne!". Nie ma nic gorszego niż rozwijająca się zaraza ziemniaka w uprawie. Jednak na rynku fungicydów nie ma dostępnych wielu produktów, które sprostałyby tym wymaganiom w każdej sytuacji. Produkty skuteczne muszą udowodnić swoje zalety, zwłaszcza przy zmieniających się warunkach pogodowych.

Aby zapewnić ochronę przeciw zarazie na najwyższym poziomie, sprawdzonym i rekomedowanym przez praktyków oraz naukowców z Grupy Euroblight jest preparat Revus. Idealny moment przeprowadzenia zabiegu ochrony to czas zwierania się międzyrzędzi. Zdrowe liście są warunkiem koniecznym do zbudowania silnej części nadziemnej rośliny, rozwoju zdrowych bulw, osiągnięcia wysokich plonów i dobrego ich magazynowania.

Revus zwalcza zarazę na najwyższym poziomie, posiada wyjątkowo skuteczne działanie i jest niezwykle odporny na zmywanie przez deszcz. Dzięki połączeniu tych cech Revus jest bardzo elastyczny w stosowaniu i niezwykle przydatny w okresie częstego występowania opadów.

Połączenie właściwości Revus daje w praktyce ogromne bezpieczeństwo w produkcji ziemniaków wysokiej jakości. Dlatego przy wyborze fungicydów do ochrony ziemniaków nie wolno podejmować ryzyka.