PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Jednolite wzory paszportów roślin w UE

Jednolite wzory paszportów roślin w UE Od połowy grudnia 2019 r. będzie obowiązywało nowe prawo Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin, fot. M. Tyszka

Od połowy grudnia 2019 r. będzie obowiązywało nowe prawo Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin. Z czym to się wiąże?Nowe prawo wchodzi na mocy rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom (Reg. 2016/2031).

Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa nowe przepisy prawa odnoszące się m.in. do zasad wydawania paszportów roślin, zakładają ujednolicenie wzorów paszportów roślin, które będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej. Obecnie w Komisji Europejskiej (KE) trwają prace nad przepisami wykonawczymi do ww. Rozporządzenia 2016/2031, które określają proponowane wzory paszportów.

W ramach tych prac, w dniach od 29 września do 27 października 2017 r. przeprowadzane są ogólnoeuropejskie konsultacje społeczne, w ramach których zainteresowane podmioty (np. producenci, dystrybutorzy, stowarzyszenia, grupy producenckie i in.) mogą zgłaszać swoje uwagi do proponowanych przez Komisję rozwiązań i wzorów dokumentów.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej KE, gdzie zainteresowane osoby mogą szczegółowo zapoznać się z projektem przepisów w zakresie paszportów roślin i przekazać swoje uwagi (zakładka - „Give your feedback”): http://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2017-4762532_en

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!