Jej celem jest informowanie społeczeństwa o współczesnych sposobach produkcji roślinnej i nowoczesnym rolnictwie, w którym stosowane są pestycydy. Prowadzone działania mają uświadamiać wszystkim konsumentom owoców i warzyw oraz produktów pochodzenia roślinnego, że środki ochrony roślin są nieodzowne w pracy rolnika, a produkcja rolna z ich wykluczeniem jest niewystarczająca, aby zapewnić żywność o dobrej jakości w przystępnych cenach.

W ramach kampanii Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin będzie promować zdrową i bezpieczną produkcję rolną oraz propagować wiedzę dotyczącą żywności i środków ochrony roślin. W ramach programu będą wykorzystywane zarówno media tradycyjne jak i kanały społecznościowe.

- Środki ochrony roślin to substancje używane w rolnictwie zarówno konwencjonalnym jak i ekologicznym. Rolnicy korzystają z nich, gdy plony potrzebują ochrony. To swoiste leki dla roślin. Lekarstwa są bezpieczne dla ludzi, o ile przyjmujemy je w odpowiednich sytuacjach i dawkach. Tak samo środki ochrony roślin nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi czy zwierząt, jeśli są stosowane zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej – mówi Marcin Mucha, dyrektor PSOR.

Podobał się artykuł? Podziel się!