KFPZ wydała rekomendacje dla jednego z fungicydów. - Rekomendacja to wielki sukces, gdyż Yamato 303 SE jest jedynym wyróżnionym przez tę prestiżową organizację fungicydem do stosowania w pszenicy ozimej - mówi Paweł Banach, z firmy która produkuje preparat.

Zdaniem Banach jest to środek unikatowy na polskim rynku. - Na początku 2011 roku mieliśmy w Polsce 73 fungicydy zarejestrowane w ochronie pszenicy ozimej, z tego zaledwie 14 ma możliwość stosowania we wszystkich fazach rozwojowych, a więc od fazy krzewienia do fazy kłoszenia. Tylko 7 z nich zwalcza pełen zakres chorób najważniejszych dla danej fazy rozwojowej, a tylko jeden zwalcza najważniejsze choroby w trzech kluczowych uprawach - pszenicy, rzepaku i buraku cukrowym. Tym produktem jest właśnie Yamato - mówi Banach.

Zdaniem Banacha Yamato 303 SE jest też bezpieczny - zarówno dla człowieka jak i dla środowiska naturalnego. - Najlepszym na to dowodem jest fakt, że dzięki swojej klasyfikacji, opróżnione opakowania po środku nie podlegają kaucjonowaniu oraz zwrotowi do punktu sprzedaży, lecz mogą być traktowane jak zwykłe odpady komunalne. Etykieta środka nie ma określonych żadnych stref ochronnych oraz nie ma określonego żadnego okresu prewencji dla pszczół - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!