Gospodarstwo rolne Łanpol Sp. z o.o. zarządzane przez Pana Henryka Gawrona dysponuje areałem o powierzchni 1400 hektarów. Pola uprawne znajdują się w dwóch lokalizacjach, w miejscowości Spalona k. Kunic  i Komornikach, w województwie dolnośląskim. Na plantacji uprawia się przede wszystkim pszenicę (na powierzchni ok. 800 ha),  a także rzepak (uprawy wielkości ok. 400 ha) i kukurydzę (ok. 200 ha). Gleby są bardzo zróżnicowane. Około 25 procent stanowią gleby jednolite, a pozostałe 75 procent to tzw. mozaiki.

 W sezonie 2015/2016 uprawialiśmy pszenicę na ponad 800 ha, z czego na około 90 procentach zastosowaliśmy herbicyd DuPont Lexus® 50 WG w mieszaninie z diflufenikanem. Chwastobójcze działanie środka oceniam bardzo dobrze. Część pól mamy szczególnie zagrożonych wyczyńcem polnym. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie środka Lexus® 50 WG, ponieważ jest to preparat, który zawiera w spektrum zwalczanych chwastów także wyczyńca polnego, – mówi Henryk Gawron, Łanpol Sp. z o.o.

Lexus® 50 WG to herbicyd zbożowy, zawierający substancję aktywną flupyrsulfuron metylowy o działaniu systemicznym. Środek przeznaczony jest do zwalczania miotły zbożowej, wyczyńca polnego i chwastów dwuliściennych jesienią w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie oraz wiosną w pszenicy ozimej. Preparat działa zarówno przez liście, jak i korzenie roślin, dzięki temu zapobiega nowym wschodom chwastów. Jest bezpieczny dla zbóż ozimych: pszenicy, pszenżyta  i żyta. Środek można stosować od 1 liścia do końca fazy krzewienia zarówno jesienią, jak i wiosną.

Zabieg wykonaliśmy jesienią, gdy pszenica znajdowała się w fazie 2-3 liści, a chwasty były w fazie liścieni. Działanie środka było bardzo dobre, a okres działania bardzo długi, pomimo tego, że w tym roku praktycznie nie było zimy. Efekty chwastobójcze preparatu Lexus 50 WG widziałem nawet w marcu  i kwietniu. Mogę powiedzieć, że byłem zaskoczony dobrym działaniem tego środka. Lexus 50 WG zwalczył wyczyńca polnego w 100 procentach. Bardzo dobrze poradził sobie także z chwastami dwuliściennymi. Większość herbicydów jesiennych słabo działało wiosną. Inni producenci środków ochrony roślin twierdzą, że dzieje się tak dlatego, że nie było zimy, przez co środki aplikowane jesienią rozkładały się w czasie przedłużonej wegetacji. A Lexus 50 WG, o dziwo, działał nawet wiosną, na wschodzące wiosną chwasty, które obumierały w fazie liścieni, – opowiada Henryk Gawron, Łanpol Sp. z o.o.