Roundup obecny jest w rolnictwie od ponad 40 lat, w marcu tego roku firma Monsanto wprowadza piątą już generację herbicydu tej marki, Roundup Flex 480.

Roundup Flex 480 to preparat chwastobójczy przeznaczony do stosowania wiosną na polach: przed siewem lub sadzeniem roślin uprawnych, a także po siewie, a przed wschodami kukurydzy i cebuli, przed zbiorem pszenicy ozimej i rzepaku ozimego, na ścierniskach, na użytkach zielonych, a także do likwidacji ugorów i odłogów. Sprawdzi w desykacji pszenicy ozimej i rzepaku ozimego, jak i przygotowaniu gleby pod szkółki i uprawy leśne.

Produkt wyróżnia szybkie pobieranie i przemieszczanie do korzeni substancji czynnej, możliwość stosowania w niesprzyjających warunkach i wysoka skuteczność działania również w twardej wodzie. Preparat można aplikować już po godzinie od opadów deszczu, a prace polowe rozpocząć nawet po 24 godzinach od zabiegu. Roundup Flex 480 działa skutecznie w temperaturze od 2ºC do 30ºC i ma wydłużony do 6 lat termin przydatności. Formulacja Roundup Flex 480 oparta jest na soli potasowej glifosatu, zapewnia wysoką koncentrację i zmniejsza o ok. 30 proc. dawkę preparatu na 1 ha.

Oprócz rejestracji przeznaczonej dla użytkowników profesjonalnych, nowością będzie etykieta rejestracyjna dla użytkowników nieprofesjonalnych. Środek dostępny będzie w opakowaniach: 1l (w innowacyjnej wersji), 5 l, 20 l i 200 l.

Podobał się artykuł? Podziel się!