Do tej pory preparat można było stosować w uprawie grochu, teraz zakres jest zdecydowanie większy. Ten środek zawiera dwie substancje czynne: bentazon (z grupy diazyn) i imazamoks (z grupy imidazolinonów). Przeznaczony jest do niszczenie głównie chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych.

W jakich uprawach? Po pierwsze w soi, bobie i bobiku uprawianego na suche nasiona. Termin aplikacji to w uprawie soi faza od rozwiniętego liścia trójlistkowego na drugim węźle do widocznego piątego pędu bocznego pierwszego rzędu. W wypadku bobu i bobiku – od fazy drugiego liścia do pięciu pędów bocznych. W tych uprawach można podać jednorazową dawkę – 1,25 l/ha, lub dawki dzielone po 0,625 l/ha każda (w odstępstwach co najmniej 7 dni).

Dawki dzielone o tej samej wartości poleca się też w lucernie siewnej, nerkowatej i sierpowatej. Różnicą jest za to większy odstęp między zabiegami wynoszący co najmniej 14 dni.

Jednorazowo opryskuje się uprawy koniczyny czerwonej, białej, inkarnatki i esparcety siewnej. Zalecana dawka to 1,25 l/ha w fazie od pierwszej pary liści do pięciu liści lub pięciu pędów bocznych w zależności od gatunku.

Warto zaznaczyć, że właśnie w tych uprawach małoobszarowych należy stosować Corum w mieszaninie z adiuwantem Dash HC w dawce nie większej niż 1 l/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!