Z punktu widzenia wiosennych warunków atmosferycznych - nowy regulator wzrostu Medax Max wprowadzony do sprzedaży przez BASF okazał się idealnym rozwiązaniem. W odróżnieniu od dotychczasowego regulatora wzrostu Medax Max jest zarejestrowany do zastosowania również w drugim zabiegu (zboża ozime) oraz dodatkowo do zastosowania w zbożach jarych. Zachęcamy do zastosowania naszego nowego regulatora wzrostu Medax Max, którego efekty zastosowania widać już na polach w naszym kraju.

Zeszłoroczna jesień jak i tegoroczna wiosna nie była sprzyjająca z punktu widzenia zabiegów herbicydowych - jesienne opady, w wielu wypadkach, uniemożliwiły rolnikom wykonanie zabiegów ochrony herbicydowej, natomiast w przypadku wiosny, niskie temperatury ograniczyły działanie zastosowanych herbicydów, stąd na wielu plantacjach tej wiosny trzeba ponownie wykonać zabiegi ochrony przed chwastami. Biorąc pod uwagę również ochronę zbóż jarych polecamy Państwu zastosować herbicyd Biathlon4D - będący idealnym rozwiązaniem w obu przypadkach gdyż charakteryzuje się on:

  • długim terminem stosowania, aż do w pełni rozwiniętego liścia flagowego - co oznacza, że można wykonać zabieg praktycznie zawsze, kiedy jest taka potrzeba (w fazach od BBCH 13 aż do 39, czyli od startu wegetacji do w pełni rozwiniętego liścia flagowego!)
  • skutecznym działaniem w szerokim zakresie temperatur
  • swobodnym mieszaniem z wieloma środkami ochrony roślin - ta zaleta pozwala łatwiej podejmować decyzję i wybierać "partnera" do mieszanin zbiornikowych
  • zwalczaniem najważniejszych chwastów dwuliściennych
  • i co najważniejsze - inwestują Państwo w jeden herbicyd do poprawek w zbożach ozimych i do ochrony herbicydowej w zbożach jarych

Podobał się artykuł? Podziel się!