PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Na poletkach doświadczalnych firmy Nufarm

Na sezon 2016/2017 firma Nufarm przygotowała prawie 1000 poletek doświadczalnych zlokalizowanych w 5 różnych miejscowościach. Firma testuje tam przede wszystkim swoje rozwiązania herbicydowe.W ostatniej dekadzie czerwca przedstawiciele mediów rolniczych mieli możliwość obejrzenia części doświadczeń firmy Nufarm założonych w 2 lokalizacjach: w Kopienicy w woj. śląskim oraz w Księżym Lesie obok Strzelec Opolskich.

Na polach w Kopienicy można było zobaczyć doświadczenia herbicydowe w zbożach ozimych. Do zwalczania miotły zbożowej, która występuje tu w dużej presji i jest uodporniona na preparaty sulfonylomocznikowe, polecane były preparaty Snajper 600 SC i Lentipur Flo 500 SC. Do zwalczania przytulii czepnej, która masowo pojawiła się na części pola prezentowane były różne dawki preparatu Faraon 75 WG oraz dla porównania odmienny mechanizm działania preparatów z grupy regulatorów wzrostu na przykładzie Agritoxu Turbo 750 SL. Z kolei preparat Apyros 75 WG. potwierdził dobrą skuteczność w przypadku zwalczania perzu oraz miotły zbożowej.

Zaprezentowano także doświadczenia herbicydowe w roślinach strączkowych. Powschodowym herbicydem z grupy regulatorów wzrostu, bezpiecznym dla grochu jest Butoxone M 400 SL. Preparat Achiba 05 EC z kolei polecano w przypadku zwalczania chwastów jednoliściennych (zawiera chizalofop-P etylu).

W drugiej lokalizacji w Księżym Lesie na polu kukurydzy silnie zachwaszczonym takimi chwastami jak komosa biała, chwastnica jednostronna, ostrożeń polny czy szarłat szorstki można było porównać różne strategie odchwaszczania. Prezentowane były poletka z preparatami Zeagran 340 SE i Ikanos 040 OD. Bardzo dobrze wypadły poletka z nowym preparatem w palecie Nufarm - Kideka 100 SC.
Dodatkowo można było zobaczyć doświadczenia z nawozami dolistnymi marki Wuxal, w tym dwa nowe produkty z serii: Wuxal Macromix oraz Wuxal Basis oraz fungicydami zbożowymi: Tazer 250 SC, Sokół 460 EC, Mystic 250 EC.

Firma Nufarm zapowiedziała także kilka nowości, które wkrótce będą dostępne na rynku. Od nowego sezonu do oferty firmy dołączy: Leimay 200 SC fungicyd ziemniaczany z unikatową substancją aktywną amisulbrom, należącą do grupy sulfonamidów. Wykazuje ona działanie zapobiegawcze i kontaktowe, która przeznaczona jest do zwalczania zarazy ziemniaka (Phytophthora infestans).

W najbliższym czasie firma Nufarm spodziewa się także rejestracji preparatu Nagano 200 OD. Jest to herbicyd kukurydziany zawierający dwie substancje aktywne: bromoksynil oraz mezotrion.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!