Alios 300 FS jest grzybobójczą zaprawą w postaci koncentratu zawiesinowego o działaniu systemicznym, przeznaczony do zaprawiania ziarna siewnego kukurydzy. Zaprawa redukuje rozwój takich chorób jak zgorzel siewek i głownia guzowata. Spośród zapraw dostępnych na rynku wyróżnia się ograniczaniem głowni pylącej kukurydzy. Preparat oparty jest na tritikonazolu – substancji aktywnej z grupy triazoli.

- Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do oferty kolejnej zaprawy, by móc proponować rolnikom jeszcze większy wybór - już nie tylko samych odmian, ale również zapraw nasiennych. Uzupełnienie oferty stanowi Mesurol o działaniu odstraszającym ptaki i owadobójczym oraz ograniczający wczesne uszkodzenia przez ploniarkę zbożówkę – mówi Władysław Poślednik, Prezes Zarządu HR Smolice. Zaprawa Alios jest już trzecią zaprawą, z którą można zakupić nasiona marki HR Smolice. Co prawda nie każda odmiana jest dostępna z każdą zaprawą, ale wybór odmian i zapraw jest dość spory. Rolnicy mają w czym wybierać i bardzo to sobie cenią – dodaje.

- Zaprawa Alios 300 FS dzięki swej formulacji zapewnia równomierne pokrycie i zabarwienie nasion. Wyniki doświadczeń i obserwacje pokazują najwyższą skuteczność wśród obecnych na rynku zapraw do kukurydzy. Zaprawa ta ma bardzo szeroką rejestrację, prócz zgorzeli siewek i głowni guzowatej kukurydzy zwalcza również głownię pylącą kukurydzy, co przy wzrastającym areale uprawy kukurydzy w kraju pozwoli od samego początku lepiej zadbać o zdrowe rośliny, w pełni wykorzystując potencjał odmian kukurydzy zaprawionych zaprawą Alios 300 FS  – mówi Marcin Chojecki, manager ds. rozwoju produktu firmy BASF.

Hodowla Roślin Smolice jest krajowym liderem w hodowli i produkcji odmian mieszańcowych kukurydzy. Aktualnie w swej ofercie posiada ponad 90 odmian roślin uprawnych, w tym 39 to odmiany kukurydzy. Główna działalność firmy to hodowla twórcza i zachowywanie odmian roślin rolniczych oraz reprodukcja i sprzedaż materiału siewnego. HR Smolice, oprócz kukurydzy, posiada w ofercie odmiany zbóż, roślin strączkowych, rzepaku ozimego, gorczycy i prosa.

BASF to największy na świecie koncern chemiczny, który posiada ponad 8-tysięczną paletę produktów i oferuje swoim klientom rozwiązania w prawie wszystkich branżach, począwszy od petrochemii, budownictwa, przemysłu samochodowego i elektronicznego, opakowań i artykułów spożywczych po rolnictwo i żywienie zwierząt, przemysł papierniczy, kosmetyczny i środki czyszczące. W swych strukturach posiada dział BASF Crop Protection, który jest jednym ze światowych liderów w ochronie roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!