Uprawa kukurydzy wymaga od każdego producenta podjęcia kilku niezbędnych decyzji. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dopasowanie odmian do naszych potrzeb (przeznaczenie), warunków klimatycznych naszego regionu, ale również charakteru pól.

Podobnie jest ze zwalczaniem chwastów, na pewnych polach możemy wykonać zabiegi wcześnie, na innych występują specyficznie chwasty (perz, ostrożeń), jeszcze inne wymagają późniejszej uprawy chociażby ze względu na podmokły teren. W efekcie końcowym jesteśmy niezadowoleni z ochrony, którą trzeba powtarzać, bo jest nieskuteczna. Powtórki to kolejny problem aby wyrośnięta już kukurydza nie odczuwała stresu związanego ze specyfiką składników chemicznych zawartych w herbicydach.

Wielu producentów decyzję o uprawie kukurydzy podejmuje późno, często bez możliwości zastosowania przyzwoitej wczesnej ochrony przed chwastami np. na bazie produktu Lumax. Dodatkowo, samosiewy rzepaku i zbóż, mogą spowodować duże komplikacje w zachowaniu przysłowiowego "czystego pola" jakiego wymaga do prawidłowego wzrostu kukurydza.

W tej sytuacji polecamy jeden produkt do pewnej, kompletnej i bezpiecznej ochrony naszej uprawy przed chwastami, który firma Syngenta w roku 2010 wprowadziła na rynek - ELUMIS 105 OD. U podstaw stworzenia tego rozwiązania legły potrzeby, jakie zgłaszali zarówno rolnicy polscy, jak i inni europejscy producenci kukurydzy po wycofaniu z Europy atrazyny. Wyzwaniem dla naszej firmy stało się więc znalezienie rozwiązania w zwalczaniu chwastów spełniającego te oczekiwania. Założeniem było stworzenie produktu: kompletnego, wygodnego, bezpiecznego i nowoczesnego. Te cechy produktu musiał spełnić ELUMIS 105 OD.

ELUMIS 105 OD to produkt do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy. Pierwszy pojedynczy herbicyd, który oferuje tak szeroki zakres zwalczanych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych, w tym perzu. Nie wymaga mieszania z innymi produktami. Pozwala szybko i trwale wyeliminować zachwaszczenie. Stworzony specjalnie dla kukurydzy, zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa dla rośliny uprawnej.