Po zatwierdzeniu przez Unię Europejską substancji czynnej arylex w lipcu 2015 r, Dow AgroSciences uzyskała w Danii pierwszą rejestrację mieszaniny arylexu oraz fluroksypyru. Produkt zawierający te substancje będzie sprzedawany pod nazwą handlową Pixxaro WE. Ma być stosowany do wiosennej ochrony zbóż przed chwastami dwuliściennymi.

Jak zapowiada producent dalsze rejestracje produktów zawierających arylex przewidywane są w całym regionie UE w najbliższych miesiącach.

- Duży wkład całej grupy ludzi i wprowadzenie rekordowo szybko tego innowacyjnego rozwiązania na rynek, jest przedmiotem zazdrości naszej branży – powiedział Stefano Turati, globalny dyrektor do spraw rejestracji arylexu.

- Arylex jest pierwszym członkiem nowej grupy arylpicolinates. Reprezentuje on nową generację tego unikalnego sposobu działania. Arylex jest skuteczny przy niskich dawkach w różnych warunkach pogodowych, przynosi nowe standardy skuteczności dla wiele chwastów dwuliściennych. W 2015 r. wielu rolników stosowało już arylex w Argentynie, Australii, Chinach i Kanadzie – dodał François Lucas, globalny lider projektu arylex.

Dow AgroSciences Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Dow AgroSciences LLC z siedzibą w Indianapolis w USA, należącego do The Dow Chemical Company. Dostarcza na polski rynek środki ochrony roślin dla profesjonalnego rolnictwa oraz dla amatorów.

DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły 11 grudnia 2015 r., że ich zarządy jednogłośnie zaakceptowały ostateczną umowę, zgodnie z którą spółki połączą się w pełnym zakresie jako równoprawne firmy. Połączona spółka będzie nazywać się DowDuPont.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!