Na razie paleta produktów w nowych Eco Packach obejmuje: Capalo, Duett Ultra, Pictor, Stomp i nowy herbicyd Wing P, który ma zostać zarejestrowany w roku 2011. Początkowo ma dotyczyć trzech wielkości opakowań: 1, 5 i 10 l.

Firma została zainspirowana do zmiany opakowań środków ochrony roślin przez samych rolników. Czym różnią się stare opakowania od nowych? - Funkcjonalnością. Mają centralnie umieszczony otwór i obrotowy uchwyt. Przeniesienie wylewki z boku na środek bardzo ułatwia dozowanie środka i ogranicza rozpryskiwanie się cieczy, czyli straty produktu - mówi Magdalena Pietrzak z BASF.

Zupełną nowością i największą zmianą jest zakrętka. Stare opakowania miały srebrną plombę-uszczelkę, która zdaniem rolników powodowała rozpryskiwanie się środka podczas otwierania. Nowe opakowania Eco Pack mają uszczelkę wmontowaną w zakrętkę, która jest z nią zintegrowana. Inną cechą charakterystyczną jest wypukłe logo BASF. Ma ono zapobiec podrabianiu środków. Jednocześnie jest też znakiem jakości i oryginalności produktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!