Pierwszy z tych środków to fungicyd Osiris, zawierający dwie substancje aktywne: metkonazol i epoksykonazol. - Produkt będzie dedykowany do ochrony kłosa. Planujemy jego sprzedaż w przyszłym roku - mówi Mariusz Michalski z BASF.

Drugą nowością będzie Sistiva. - Jest to pierwszy fungicyd oferowany klientom w technologii bezopryskowej. Celowo używam takiego słowa, bo zapala ono lampkę w głownie, co to w ogóle oznacza - bezopryskowo. Otóż po prostu będzie on stosowany donasiennie, razem z zaprawianiem. Nie mówimy jednak o tym produkcie jako o zaprawie - podkreśla Michalski.

Sistiva będzie zawierała nową substancje aktywną - xemium. Substancja ta jest już zarejestrowana w Europie, w takich krajach jak: Niemcy, Francja i Anglia. Xemium jest to związek z grupy karboksyamidów. Aplikuje się go w zbożach, konkretnie w pszenicy jarej i ozimej, jęczmieniu jarym i ozimym, pszenżycie i owsie, przeciwko chorobom m.in. mączniakowi i septoriozie.

- Sistiva to ciekawy produkt dla gospodarstw, które będą uprawiały jęczmień jary paszowy. Będzie można bowiem zastąpić wówczas zabieg fungicydowy. Dla tych, którzy uprawiają jęczmień browarny, będzie to środek, który zastąpić może pierwszy zabieg fungicydowy, a drugi będzie się robiło na kłos - dodaje Michalski.

Podobał się artykuł? Podziel się!