"Opryskaj" zanim zasiejesz!!!

Innowacyjna technologia wprowadzona przez BASF w jęczmieniu jarym pozwala ochronić rośliny jęczmienia jarego zanim jeszcze skiełkują! Pierwszy bezopryskowy fungicyd jakim jest Systiva 333 FS chroni plantację od samego początku wegetacji zabezpieczając całą roślinę nawet do ukazania się liścia flagowego. Dzięki nowoczesnej substancji aktywnej Xemium z grupy SDHI, która posiada wysoce systemiczne działanie w roślinie, uzyskujemy długotrwały efekt działania fungicydowego produktu zwalczającego choroby nalistne, takie jak plamistość siatkowa, rynchosporioza i skutecznie ogranicza mączniaka prawdziwego zbóż i traw. Systiva 333 FS dodatkowo poprawia efekt wizualny łanu polepszając wigor roślin jak również rozrost systemu korzeniowego i zapewnia równomierne wschody podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Nowoczesna technologia ochrony jęczmienia jarego pozwala na stworzenie optymalnych warunków do wzrostu i gwarantuje zwyżkę plonu niezależnie od presji ze strony patogenów.

Systiva daje czas na inne prace

W czasie kompensacji wiosennych prac polowych, na które brakuje czasu przez zmieniającą się aurę pogodową, zabiegi nalistne są wykonywane często zbyt późno. Ma to istotny wpływ na stan plantacji, a co najważniejsze na plon. Systiva 333 FS pozwala na oszczędność czasu oraz gwarancję sukcesu. Innowacyjny preparat należy zastosować podczas zaprawiania nasion wraz z zaprawą Kinto Duo 080 FS, które chroni rośliny przed głownią pylącą i zgorzelą siewek. Ostatnim bardzo ważnym krokiem jest zabezpieczenie kłosa. Wysoka presja patogenów z grupy Fusarium spp. oraz grzybów czerniowych może doprowadzić do spadku jakości ziarna i problemów z jego sprzedażą, w szczególności jęczmienia browarnego. Wykonanie zabiegu na kłos preparatem Osiris 065 EC, to najlepszy sposób na ochronę kłosa. Rozwiązanie BASF w porównaniu do zaleceń konkurencji odznacza się zdecydowanie dłuższym działaniem dzięki wysoce systemicznemu działaniu Xemium.

Podsumowując, Systiva 333 FS zapewnia optymalne warunki do wzrostu zdrowych i silnych roślin od samego początku wegetacji niezależnie od warunków pogodowych. Jednym słowem Systiva to innowacja na Twoim polu.

Wzrost plonowania jęczmienia jarego po zastosowaniu preparatu Kinto Duo + Systiva w porównaniu do kontroli oraz produktów konkurencji.

Zabieg ogólny Osiris 065 EC 1,5l/ha - BBCH 55.

Podobał się artykuł? Podziel się!