Butisan Star Max następca Butisanu Star spełnia wszelkie oczekiwania producentów rzepaku dotyczące przede wszystkim:

  • wysokiej skuteczności działania
  • szerokiego spektrum zwalczanych chwastów (włącznie ze wszystkimi rodzajami rumianów, przytulii oraz bodziszka)
  • zwalczanie tasznika i tobołków polnych w terminie przedwschodowym
  • długiego okresu działania i mniejszej wrażliwości na warunki wilgotnościowe w glebie
  • elastyczności w terminach stosowania
  • wysokiej tolerancji przez rośliny rzepaku

Skuteczny - dzięki kombinacji aż trzech substancji aktywnych wyjątkowo skutecznie zwalcza chwasty rumianowate, przytulię, bodziszki oraz chwasty krzyżowe.

Elastyczny - jako jedyny preparat na rynku Butisan Star Max można stosować aż w trzech terminach. Bezpośrednio po siewie, wcześnie powschodowo (4-7 dni po siewie) oraz powschodowo, gdy chwasty znajdują się w fazie maksymalnie dwóch liści.

Na szczególną uwagę zasługuje wysoka skuteczność ButisanuŸ Star Max w zwalczaniu chwastów krzyżowych, włącznie z tasznikiem i tobołkami polnymi w terminie bezpośrednio po siewie.

Bezpieczny - dla roślin rzepaku ( w każdym terminie stosowanie) nie powoduje fitotoksyczności, przebarwień, zahamowania wzrostu. Nie stwarza też zagrożenia dla roślin uprawianych następczo, co jest niezwykle ważne w przypadku konieczności zaorania plantacji po niesprzyjających warunkach jesienno-zimowych.

Dłuższe działanie i mniejsza wrażliwość na warunki wilgotnościowe dzięki KOMBI EFEKT

Co to jest KOMBI EFEKT?

Zawarte w ButisanieŸ Star Max dimetenamid-P i metazachlor, różnią się pod kątem miejsca pobierania substancji aktywnej przez roślinę i mobilnością w glebie. Metazachlor działa głównie na powierzchni gleby, natomiast dimetenamid-P wykazuje aktywność zarówno w płytszych, jak i głębszych warstwach. Dzięki temu ButisanŸ Star Max jest lepiej wiązany w profilu glebowym, wykazuje dłuższe działanie, nawet w warunkach ograniczonej wilgotności w glebie. Natomiast chinomerak sprawia, że działanie ButisanuŸ Star Max jest jeszcze bardziej kompletne. Szczegółowe informacji dotyczące tego produktu można znaleźć TU.

Podobał się artykuł? Podziel się!