To była iście profesjonalna kampania. Sprawiła, że Axial zdobył szybko dużą popularność. Jego wielka premiera odbyła się podczas Wystawy Rolniczej Agro Show 2007 w Bednarach. Do odwiedzenia stoiska Syngenty zachęcały kolorowo ubrane hostessy, które jeździły na wzbudzających zachwyt dwukołowych, elektrycznych pojazdach, tzw. segwayach. Samo stoisko również było ciekawie zaaranżowane. Unosił się nad nim sterowiec Zeppelin z logo Axial, a w środku czekało na wszystkich wiele atrakcji.  Odwiedzający mogli obejrzeć wystawę trójwymiarowych zdjęć, gdzie po założeniu specjalnych okularów można było odkryć nieoczekiwane efekty trójwymiarowości. O działaniu tego preparatu przekonali się wcześniej członkowie elitarnego Klubu Oczko, którzy testowali go w swoich gospodarstwach, a wynikami podzielili się z dziennikarzami w listopadzie.

Axial 100 EC uzyskał rejestrację 27 grudnia ubiegłego roku. Jest on przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych w uprawach zbóż. Jest to preparat nalistny do selektywnego zwalczania miotły zbożowej w uprawie pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego oraz wyczyńca polnego w pszenicy ozimej. Axial powinien być stosowany wyłącznie w mieszaninie z adiuwantem Adigor 440 EC, który do preparatu będzie dokładany za darmo. Nową substancją aktywną środka jest pinoksaden, który zaburza proces syntezy kwasów tłuszczowych i zatrzymuje wzrost chwastów. Jest to substancja czynna o działaniu systemicznym. Wchłania się poprzez zielone części rośliny, a proces absorpcji przebiega w obecności wspomagacza, jakim jest Adigor.

Preparat ma szerokie okno stosowania: od fazy 3–4 liści (BBCH 13–14) do stadium widocznego liścia flagowego zbóż (BBCH 37). Jak pokazały badania, preparat ze względu na krótki okres rozkładu nie stwarza zagrożeń dla roślin następczych.

Chociaż proces rejestracji trwał długo, zakończył się sukcesem. Wcześniej, w sezonie 2007, jego skuteczność sprawdzali rolnicy należący do Klubu Oczko. Jaką ocenę mu wystawili?

Szymon Sokołowski, który prowadzi gospodarstwo rolne w Słoszewie, testował Axial bardzo późno, bo dopiero na początku czerwca. Sprawdzał jego skuteczność w pszenicy ozimej. Zastosował dawkę 0,33 l/ha Axialu z 1 l/ha Adigoru. Pszenica była w fazie kłoszenia, a miotła zbożowa w fazie liścia flagowego.  Termin zdecydowanie odbiegał od optymalnego, w którym powinien być stosowany. Jednak rolnik dobrze ocenił skuteczność środka. Wynosiła ona bowiem w wypadku miotły 90 procent. Dodaje jednak, że mimo wszystko należy pilnować optymalnych terminów zabiegów, bo wtedy tak naprawdę można sprawdzić ich prawdziwą skuteczność.