Zarówno Alert 375 SE (zawiesino-emulsja), jak i Alert 375 SC (koncentrat w postaci stężonej zawiesiny) - poprzednicy Alert Solo, zawierały  flusilazol i drugą substancję aktywną - karbendazym. Ale już wpisany do rejestru w 2011 r. Alert Solo 250 EW ma już tylko flusilazol.

To środek grzybobójczy w postaci płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych zbóż, rzepaku ozimego i buraka cukrowego.
W uprawach pszenicy ozimej stosuje się go przeciwko: łamliwości podstawy źdźbła, fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła, mączniakowi prawdziwemu, w dawce 0,65-0,8 l/ha i terminie od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka.

W uprawach pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym działa na taką chorobę jak septorioza paskowana liści, w tej samej dawce, w terminie od początku fazy strzelania w źdźbło do początku fazy kłoszenia.

W jęczmieniu ozimym dawka wynosi już 0,8 l/ha. Preparat działa na rdzę jęczmienia. W jęczmieniu jarym na rdzę i mączniak prawdziwy (dawka 0,65-0,8 l/ha). Alert Solo aplikuje się z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób, od końca fazy krzewienia do początku fazy kłoszenia.

Kolejną uprawą jest rzepak ozimy. Preparat aplikuje się w dwóch terminach - jesiennym: na suchą zgnilizną kapustnych, czerń krzyżowych w fazie 4-6 liści rzepaku, w dawce 0,4 l/ha, wiosennym: przeciwko tym samym chorobom w dawce 0,4 - 0,8 l/ha. Środek aplikuje się wtedy zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób.

W uprawie buraków cukrowych preparat stosuje się przeciwko chwościkowi burakowemu w dawce 0,5 l/ha, a także na mączniaka prawdziwego, rdzę buraka, brunatną plamistość liści buraka, w dawce 0,4-0,5 l/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!