Tocata Duo zawiera dwie substancje czynne ze znanych grup chemicznych. Pierwszą z grupy triazoli – epoksykonazol, drugą z grupy strobiluryn – krezoksym metylu.

Środek aplikuje się w takich uprawach jak pszenica ozima przeciwko łamliwości źdźbła, fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła, mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw, rdzy brunatnej, septoriozie paskowanej liści pszenicy i brunatnej plamistości liści.

Z kolei w pszenżycie chroni przed: łamliwością źdźbła i fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła. W uprawie jęczmienia ozimego przed: łamliwością źdźbła, fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła, mączniakiem prawdziwym zbóż i traw, a w życie przed: fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła i rynchosporiozą
Zalecana dawka dla wyżej wymienionych gatunków zbóż i chorób wynosi 1 l/ha. Terminem zalecanym do walki z nimi jest faza od początku strzelania w źdźbło do pierwszego kolanka.

Tę samą dawkę, ale już w innych terminach z rozróżnieniem na poszczególne gatunki stosuje się do zwalczania chorób podstawy źdźbła lub kompleksu chorób liści i kłosów.

Pszenicę ozimą (przeciw mączniakowi prawdziwemu, septoriozie paskowanej liści pszenicy, rdzy brunatnej, septoriozie plew i brunatnej plamistości liści), pszenicę jarą (przeciw brunatnej plamistości liści, rdzy brunatnej i septoriozie plew) i pszenżyto (przeciw septoriozie plew i brunatnej plamistości liści) opryskuje się w fazie od początku strzelania w źdźbło do końca kwitnienia.

Z kolei polecanym terminem dla żyta jest faza od początku strzelania w źdźbło do końca kłoszenia. Zwalcza się wówczas takie choroby jak: rdza brunatna i rynchosporioza zbóż.

Od końca fazy krzewienia do początku fazy kłoszenia aplikuje się środek w jęczmieniu ozimym (przeciw mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw, rdzy jęczmienia, rynchosporiozie zbóż, plamistości siatkowej), a także w jęczmieniu jarym (przeciw mączniakowi prawdziwemu, plamistości siatkowej, rdzy jęczmienia, rynchosporiozie zbóż).

Podobał się artykuł? Podziel się!