Toto należy stosować tylko i wyłącznie wiosną po ruszeniu wegetacji do fazy 1. kolanka pszenicy ozimej. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na młode, intensywnie rosnące chwasty. Zalecana dawka środka wynosi 70 - 90 g/ha, przy czym większą dawkę należy aplikować w przypadku nasilonego występowania miotły zbożowej, przytulii czepnej i przetaczników oraz na chwasty bardziej zaawansowane w rozwoju.

W warunkach niesprzyjających działaniu środka Toto 75 SG, takich jak susza i niska temperatura, zaleca się dodawanie do zbiornika opryskiwacza środka wspomagającego Asystent 90 EC w dawce 0,1 l/ha.

Chwasty wrażliwe na niego to: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, samosiewy rzepaku, tobołki polne.
Chwasty średnio wrażliwe: miotła zbożowa, przytulia czepna i przetacznik perski.

Preparat zawiera dwie substancje z grupy pochodnych sulfonylomocznika: tifensulfuron metylu i metsulfuron metylu. Dlatego z uwagi na możliwość wystąpienia odporności niektórych gatunków chwastów należy ograniczyć stosowanie herbicydu do jednego zabiegu w okresie wegetacji pszenicy ozimej, a także unikać corocznego stosowania herbicydów z grupy pochodnych sulfonylomocznika na tym samym polu.

Co ważne rośliny inne niż zboża mogą być wrażliwe nawet na znikomą pozostałość środka w glebie. Dlatego przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej należy wykonać orkę na głębokość min. 10 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!