Środek jest przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych oraz w sadach jabłoniowych.

Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają jego działanie.
Chwastem wrażliwym w uprawach pszenicy ozimej w dawce 3-4 l/ha jest perz właściwy. Środek aplikuje się przed zbiorem pszenicy w celu desykacji i zwalczenia perzu i innych chwastów oraz ułatwienia zbioru. Zalecana dawka to 3 l/ha.

Drugim terminem jest zabieg tuż po zbiorze pszenicy, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu zwalczania perzu właściwego i innych chwastów. Środek należy stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty.

Po zbiorze rośliny uprawnej a przed zastosowaniem środka nie należy wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu perz powinien osiągnąć wysokość 10-25 cm i wytworzyć co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe. Zalecana dawka to 3-4 l/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!