Działania i aktywności jubileuszowe, w które angażuje się BASF Polska w trakcie całego 2015 roku, pozostają spójne ze strategią firmy - „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju”. Zrównoważony rozwój dla BASF oznacza bilansowanie trzech wymiarów: środowiskowego, gospodarczego i społecznego.

Tematem przewodnim obchodów jubileuszowych w Polsce jest inteligentna energia. W 2015 roku BASF Polska promuje to zagadnienie m.in. podczas konferencji chemicznych i gospodarczych. Poprzez tego typu zaangażowanie firma pragnie pokazać w jaki sposób lepiej użytkować i jednocześnie oszczędzać energię – nie tylko w przemyśle, ale również w codziennym życiu.

Światowe zapotrzebowanie na energię rośnie z dnia na dzień. Szacuje się, że do 2050 roku ludzkość będzie zużywała od dwóch do trzech razy więcej energii niż obecnie. BASF dostrzega więc potrzebę wprowadzania rozwiązań, które wspierają optymalizację procesów produkcyjnych i ochronę zasobów naturalnych. Swoje działania w tym zakresie koncentruje na innowacjach, nad którymi każdego dnia pracuje blisko 10 tysięcy badaczy BASF na całym świecie. Na badania i rozwój tylko w ubiegłym roku koncern przeznaczył prawie 2 miliardy euro.

Podczas jubileuszu dziennikarze, partnerzy oraz pracownicy firmy mogli zwiedzić wystawę innowacji BASF. W trzech kontenerach, które w roku jubileuszowym podróżują pomiędzy różnymi lokalizacjami firmy na świecie, zaprezentowane zostały nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. dla branży motoryzacyjnej i budowlanej. Odwiedzający mogli zaobserwować i przekonać się czym jest Inteligentna Energia i co oznacza ona dla BASF.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!