Spośród wszystkich występujących chorób w burakach najczęściej spotykaną i znaną jest chwościk buraka. Zdarza się często, iż jeden zabieg fungicydowy to za mało. Warto wtedy już wcześniej zaplanować skuteczny system ochrony - najlepiej dwuzabiegowy.

OptanŸ 183 SE jest idealnym produktem polecanym na pierwszy zabieg. Optan nie tylko skutecznie zwalcza i zabezpiecza przed chwościkiem buraka, ale również dzięki zawartości F500 ( pyraklostrobiny) ma pozytywny wpływ na stopień polaryzacji oraz dynamiczny przyrost plonu cukru z hektara.

DuettŸ Ultra 497 SC skutecznie zwalcza choroby. Dodatkowo po zastosowaniu preparatu następuje wyraźny wzrost zawartości cukru w korzeniach oraz - co najważniejsze - dynamiczny przyrost plonu cukru z hektara.

Produkt ten dzięki wysokiej zawartości najskuteczniejszego tiazolu, jakim jest epoksykonazol, stanowi idealne rozwiązanie na drugi zabieg, pozwalający skutecznie zakończyć ochronę fungicydową.

Propozycja poniższego systemu ochrony fungicydowej przy pełnej agrotechnice, co najważniejsze, pozwala uzyskiwać bardzo zadowalajace efekty i korzyści, co zostało potwiedzone przez wielu plantatorów buraka cukrowego.

Pełna ochrona: Optan 183 SE 0,7 l/ha + Duett Ultra 497 SC 0,6 l/ha

Podobał się artykuł? Podziel się!