Znane przez rolników i funkcjonujące od lat polskie produkty pochodzące od Zakładów Chemicznych Organika-Azot SA w Jaworznie zostały kupione przez Synthos Agro Sp. z oo., - przedsiębiorstwo, które należy do grupy kapitałowej Synthos S.A. -  jednego z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Firma ta dostarcza zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości dla wielu dziedzin przemysłu.

Transakcja niedawno została sfinalizowana. Oznacza to, że od nowego sezonu, to portfolio firmy Synthos Agro będzie oferowało klientom rolniczym znane im dobrze środki ochrony roślin w tym fungicydy występujące pod nazwami handlowymi Miedzian, Kaptan i Funaben oraz znane produkty biobójcze, takie jak Muchozol, Mrówkozol i Insektozol.

Transkacja ta pozwali Grupie Synthos na szybkie wejście na rynek z produktami ze znakiem Synthos AGRO. Przedsiębiorstwo Synthos SA zapowiada, że wejście na rynek z nowymi produktami, jakimi są środki ochrony roślin, pozwoli przygotować odbiorców do znacznie szerszego portfolio produktowego, które zaoferowane zostanie po zrealizowaniu budowy własnego kompleksu instalacji produkcyjnych substancji aktywnych i ŚOR.

Podobał się artykuł? Podziel się!