PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Paleta nowości z Bayer

Paleta nowości z Bayer

Autor: farmer.pl, Wojciech Konieczny

Dodano: 19-01-2012 11:29

Tagi:

Firma Bayer CropScience zapowiedziała wprowadzenie w tym roku na rynek kilka nowych produktów: Betanalu maxxPro 209 EW, Decis Mega 50 EW i Movento 100 SC.Betanal maxxPro 209 OD, ma w nadchodzącym sezonie całkowicie zastąpić powszechnie dotąd stosowany Betanal Elite 274 EC. Zastosowano w nim dwie opatentowane przez firmę technologie: formulacji preparatu (Advanced Formulation Technology) i technologii aktywacji (Activation Technology). Środek wkrótce ma uzyskać rejestrację.

Decis Mega 50 EW zawierający 5 proc. deltametryny, jest produktem najnowszej generacji formulacyjnej o zwiększonej skuteczności, szybkości i długości działania na szkodniki. Efekt ten został osiągnięty poprzez lepszą jego przyczepność do powierzchni roślin jak i zwalczanych organizmów. Zmieniona formulacja podniosła odporność tego produktu na zmywanie. Decis Mega zastąpi Decis 2,5 EC i Patriot 100 EC.

Movento 100 SC to insektycyd ogrodniczy, zawierający całkowicie nową substancję aktywną - spirotetramat, należącą do grupy kwasów tetronowych (ketoenoli). Ten systemiczny preparat charakteryzuje się działaniem dwukierunkowym, co oznacza, że w odróżnieniu od innych środków z tej grupy, jest transportowany w górę i w dół rośliny przez ksylem i floem, dzięki czemu przemieszcza się zarówno do trudno dostępnych jak i młodych części roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Wojciech 2012-01-19 18:19:23
    Portal psychopatycznego rolnika chyba. Jak można tak niszczyć jedzenie?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!