Gdy już kropla cieczy roboczej spadnie na liść pokrywa niewielką jego część. Napięcie któremu jest poddana kropla nie pozwala skutecznie rozpłynąć się jej po powierzchni liścia. Przeszkodą jest tutaj również częste zabrudzenie blaszki liściowej jak i mikroskopijne włoski na wielu roślinach.

Perifolis jest produktem, który znacząco obniża tę właściwość wody jaką jest napięcie powierzchniowe. Ciecz robocza po trafieniu w liść nie zatrzymuje się na niej w postaci pojedynczych kropel, lecz rozpływa tworząc cienką warstwę. Poprawia to znacznie wchłanianie substancji aktywnych, które roślina pobiera całą powierzchnią liścia, a co za tym idzie, poprawia się skuteczność wykonywanego zabiegu.

Stosowanie perifolisu pozwala na optymalizację dawek stosowanych środków ochrony roślin, dzięki poprawieniu skuteczności ich działania nawet 30%. Gospodarstwa rolne mogą również zmniejszyć zużycie wody dzięki dokładniejszemu pokrywaniu liści.

Szybsze wchłanianie powstałe w wyniku stosowania preparatu Perifolis zwiększa bezpieczeństwo zabiegów jak i ich skuteczność w przypadku występowania nieprzewidzianych opadów deszczu.

Dwudziestopięciokrotnie szybsze rozprowadzanie się substancji pokarmowych po liściu, przy stosowaniu mikroelementów, również pozwala na szybsze ich wchłanianie i mniejsze straty w przypadku nieodpowiednich warunków pogodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!