- Wprowadzenie na rynek rolny nowego produktu zazwyczaj niesie za sobą aspekt ewolucyjności, czyli ulepszenia istniejących rozwiązań. Jednak czasem, z reguły raz na kilka lat, możemy mówić o produkcie, który istotnie wprowadza rolnictwo na kolejny poziom rozwoju. Tak rozumiemy prawdziwie innowacyjne podejście, którym kierujemy się w Dow AgroSciences. I taką też rewolucją na rynku środków ochrony roślin jest Pixxaro – nowy preparat, który właśnie zarejestrowaliśmy w Polsce. Produkt zarejestrowany jest już w Belgii, Finlandii, Francji, Austrii, Norwegii, Irlandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii oraz na Słowacji, Litwie i Łotwie. Czas na nas – informuje Sławomir Kutryś z Dow AgroSciences.

Produkt oparty jest na substancji czynnej przeznaczonej do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach i innych uprawach.

Arylex active to pierwszy przedstawiciel nowej grupy chemicznej – arylpicolinates.

- Arylex active można stosować w uprawach różnych gatunków zbóż ozimych i jarych, od wczesnych faz rozwojowych zbóż do późnych stadiów wzrostu. Jako że substancja czynna bardzo szybko rozkłada się w glebie i tkankach roślin – podaje firma.

- Dawki arylex active stosowane po wschodach roślin są bardzo niskie i wynoszą od 5 do 7,5 g substancji aktywnej na hektar. Zwalczają one jednak skutecznie wiele kluczowych i inwazyjnych chwastów dwuliściennych, w tym odporne na inne herbicydy – informuje Kutryś.

Jak dodaje, w przeciwieństwie do większości innych syntetycznych herbicydów na bazie auksyn, arylex active zawarty w Pixxaro ma zdolność zwalczania chwastów w niskich temperaturach i trudnych warunkach pogodowych, które występują w Polsce wczesną wiosną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!