Zwiększenie udziałów w krajowym rynku środków ochrony roślin oraz wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych to główne cele CIECH Sarzyna w segmencie „agro”. Do 2019 roku CIECH Sarzyna chce zwiększyć swój udział w krajowym rynku środków ochrony rośli do 8 proc.

W tym roku firma wprowadziła 3 herbicydy: Harpun 500 SC i Opal 500 SC do stosowania w pszenicy ozimej przeciwko miotle zbożowej i niektórym chwastom dwuliściennym oraz herbicyd Ambasador 75 WG do powschodowego zwalczania chwastów w pszenicy ozimej. Także w bieżącym roku wprowadzono stymulator Grevitax zawierający ekstrakt z pestek grejpfruta, a preparat dedykowany jest uprawom warzyw w gruncie i pod osłonami.

W następnym roku na wiosnę od CIECH Sarzyna można spodziewać się kolejnych propozycji w środkach ochrony roślin. Informacji, na jakich substancjach czynnych będą opierać się preparaty na razie firma nie podaje. Wiadomo natomiast, że będzie to: fungicyd do stosowania w zbożach i rzepaku, graminicyd oraz herbicyd w zboża i herbicyd dla upraw kukurydzy. Do 2018 roku CIECH Sarzyna zakłada wprowadzenie ośmiu produktów w dziale środków ochrony roślin.

W segmencie „agro” będą wprowadzane nie tylko środki ochrony roślin, mają pojawić się także dodatki paszowe: SorbiBuf CT stanowiący uzupełniającą mieszankę paszową dla krów mlecznych oraz uniwersalny dodatek paszowy dla wszystkich gatunków zwierząt SorbiNat CT. Kolejnymi produktami będą m.in. preparat do sanityzacji budynków inwentarskich SorbiDez CT czy minimalizujący ilość mykotoksyn w zbożach wykorzystywanych do skarmiania zwierząt SorbiTox CT.

Strategia biznesowa spółki zakłada również wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych. Obecnie 20 proc. produkcji trafia w sumie do 38 krajów, m.in. Niemiec, Austrii, Rosji, Tajlandii, Australii. – Budujemy naszą pozycję w oparciu o przewagę, jaką daje nam możliwość własnej syntezy substancji czynnych i współpraca z innymi producentami. Aktualnie rozwijamy 50 rejestracji zagranicznych na rynkach, na których nasze substancje posiadają znaczący udział w strukturze rynku środków ochrony roślin – mówił, na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show w Bednarach, Mariusz Grelewicz, p.o. prezesa zarządu Spółki.

CIECH Sarzyna SA to zakład z ponad 40. letnią tradycją i jeden z wiodących w kraju producentów środków ochrony roślin, tj. fungicydów, herbicydów, zapraw nasiennych. Do najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy zaliczyć można herbicyd Chwastox i Agrosar oraz żywice epoksydowe Epidian. Zakłady produkują bowiem oprócz środków ochrony roślin także żywice epoksydowe, utwardzacze żywic, żywice poliestrowe nasycone i inne. CIECH Sarzyna jest jednym z ośmiu zakładów należącym do Grupy Ciech będącej wśród liderów rynku chemicznego w Europie.

Zobacz relację z targów: Agro Show 2015

Podobał się artykuł? Podziel się!