Chlorosulfuron (Arubis i Surfer) oraz diflufenikan  (Adiunkt i Saper)  są doskonale znane w praktyce. Ich cechą charakterystyczną jest, oprócz nalistnego, działanie doglebowe, dzięki czemu zastosowane jesienią niszczą chwasty jeszcze zanim wzejdą lub zaraz po wschodach.
Paletę produktów do ochrony rzepaku, firma INNVIGO poszerzyła o środki zawierające  chizalofop P – etylowy  (Buster 100 EC) przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż  i innych chwastów jednoliściennych oraz  chlomazon (Efector 360 CS, Boa 360 CS).  Środki te, razem z już wcześniej zarejestrowanymi herbicydami Metax  500 SC i Mezotop 500 SC zawierającymi metazachlor pozwalają na budowanie solidnych programów zwalczania chwastów w rzepaku. Środki Buster oprócz rzepaku są zarejestrowane również do stosowaniu  w uprawie  buraka cukrowego.

Do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy, a biorąc pod uwagę, że trwają intensywne prace badawcze i rejestracyjne, możemy  niebawem spodziewać się kolejnych, nowych produktów w ofercie INNVIGO.

INNVIGO, oprócz działań w Polsce, ma za sobą pierwszy, pełny sezon działalności lokalnej spółki w Czechach i na Słowacji, a od 1 lipca trwają pracę mające na celu uruchomienie organizacji rumuńskiej. Prowadzone są intensywne działania, aby 1 stycznia 2017 INNVIGO Rumunia było w pełni gotowe do wiosennego sezonu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!