Jak informuje policja podrobione środki przewoził 35-letni obywatel Ukrainy.

- Policjanci zespołu dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą biłgorajskiej jednostki ujawnili przestępstwo akcyzowe oraz duże ilości podrobionych towarów środków ochrony roślin na kwotę około 500 tys. zł. Do kontroli drogowej volkswagena transportera doszło w Biłgoraju na ul. Konopnickiej. Kierowcą pojazdu okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Operacyjni podczas kontroli samochodu ujawnili 80 kg substancji w granulacie. Jak się okazało jest to podrobiony środek ochrony roślin, opakowania, znaki holograficzne i naklejki do oznaczania butelek francuskiej firmy - czytamy na stronie Komendy Policji na Lubelszczyźnie.

Jak się później okazało, w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez 35-latka na terenie miasta Biłgoraja policjanci ujawnili kolejne ilości podrobionego granulatu oraz oznaczenia z podrobionym znakiem towarowym francuskiej firmy, zajmującej się dystrybucją środków ochrony roślin.

- Łącznie zabezpieczyli prawie 200 kg środka ochrony roślin, ponad 2200 podrobionych etykiet, ponad 1700 pojemników z podrobionym znakiem towarowym, ponad 1 tysiąc hologramów, nakrętki i etykiety oznaczone znakami innych firm – poinformowano.

Francuska firma narażona została na straty około pół miliona złotych. Decyzją prokuratora po zakończeniu czynności procesowych i zabezpieczeniu ujawnionych nielegalnych towarów zatrzymany mężczyzna został zwolniony. Zgodnie z prawem własności przemysłowej, nielegalne używanie znaku towarowego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podobał się artykuł? Podziel się!