Od kilku lat obserwuje się w Polsce w coraz większym stopniu presję chwastów z rodziny bodziszkowatych. Rozwojowi tych chwastów sprzyja w szczególności bezorkowy system uprawy gleby. Bodziszki są chwastami szeroko rozpowszechnionymi w wielu uprawach. Są one ogólnie ciepłolubne, kiełkują od wiosny do jesieni i preferują gleby, które są dobrze zaopatrzone w składniki pokarmowe.

Doskonałe zwalczanie bodziszka, ale także chwastów z rodziny krzyżowych, tobołków, taszników, maków, rumianowatych i uciążliwej przytulii zapewni Butisan Star Max – następca Butisanu Star. Dzięki zawartości az trzech substancji aktywnych, w tym dimetenamidu-P, preparat ten wykazuje długi okres działania i mniejszą wrażliwość na warunki wilgotnościowe w glebie (tzw. Kombi-Efekt)

Jako jedyny preparat na rynku Butisan Star Max można stosować aż w trzech terminach. Bezpośrednio po siewie, wcześnie powschodowo (4-7 dni po siewie) oraz powschodowo, gdy chwasty znajdują się w fazie maksymalnie dwóch liści. Zalecamy dawkę 2,5 l/ha.

Na szczególną uwagę zasługuje wysoka skuteczność Butisanu® Star Max w zwalczaniu chwastów krzyżowych, włącznie z tasznikiem i tobołkami polnymi w terminie bezpośrednio po siewie.

Podobał się artykuł? Podziel się!