Interra jest inicjatywą, która sprzyja dalszemu rozwojowi polskiego sadownictwa oraz promowaniu bezpiecznego postępowania ze środkami ochrony roślin na każdym etapie. Bezpiecznego zarówno dla osób wykonujących zabiegi, dla osób postronnych jak również bezpiecznego dla środowiska.

- Jako Syngenta chcemy być nie tylko dostawcą środków ochrony roślin. Zapewniamy nie tylko pełną obsługę techniczną związaną z ich stosowaniem ale również dbamy o to, by ochrona roślin była prowadzona w sposób bezpieczny i racjonalny – podkreślał Marek Łuczak, prezes zarządu Syngenta Polska.

Projekt Interra od kilku lat rozwijany jest w Europie a Polska jest 8. krajem, w którym zostało utworzone pokazowe gospodarstwo, spełniające wymogi bezpiecznej ochrony roślin.

- Poprzez projekt Interra chcemy pokazać, że intensywne rolnictwo czy sadownictwo może być prowadzone w sposób zrównoważony przy zachowaniu wymagań i zasad bezpiecznej ochrony roślin oraz dbałości o różnorodność biologiczną – podkreślała Izabela Wawerek, dyrektorka ds. Korporacyjnych i koordynator projektu Interra w Polsce.

Do realizacji projektu wybrane zostało gospodarstwo sadownicze państwa Puncewiczów. Gospodarstwo znajduje się w Lewiczynie, niedaleko Grójca – największego rejonu sadowniczego w Polsce.

- Celem naszego projektu jest pokazanie w praktyce, na przykładzie konkretnego gospodarstwa, jak można i jak powinno się postępować ze środkami ochrony roślin, tak by zminimalizować ich wpływ na zdrowie ludzi i na środowisko – podkreślała Izabela Wawerek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!