Środek zawiera dwie substancje czynne:
- Fluopyram (125 g) –innowacyjna substancja o bardzo wysokiej skuteczności zwalczania chorób rzepaku
- Protiokonazol (125 g)– wykazujący podobny efekt stymulacji roślin jak strobiluriny, substancja już sprawdzona i znana z wysokiej skuteczności działania oraz dodatniego wpływu na fizjologię rośliny.

Synergia fluopyramu oraz protiokonazolu w profesjonalnej formulacji SE, wpływa na uzyskanie bardzo dobrych właściwości zwalczania podstawowych chorób okresu kwitnienia, występujących u roślin z rodziny kapustowatych. Wpływa również na dodatni efekt w formie zwyżki plonów spowodowany „efektem zieloności” zastosowanej kombinacji fungicydowej. Dodatkową zaletą Propulse jest zmniejszone ryzyko osypywania się nasion przed oraz w trakcie zbioru.
Termin stosowania Propulse 250 SE zamyka się w fazie od luźnego pąka, aż do fazy końca kwitnienia.
Wieloletnie doświadczenia przeprowadzone w warunkach Polski południowej (Modzurów 2011- 2014, Chechło 2015-2016), wskazują, że najlepszym terminem zastosowania jest faza początku opadania płatków kwiatowych, czyli w praktyce na 4 do 5 dni od początku kwitnienia. Kilkudniowe opóźnienie wjazdu z opryskiem , może prowadzić do nieznacznego spadku skuteczności, lecz straty spowodowane przejazdem opryskiwacza przez tak mocno rozwinięty łan są nieodwracalne. Mamy do czynienia z dużą ilością mocno połamanych roślin na ścieżkach technologicznych, które w następstwie tych działań odbijają i powtórnie zakwitają. Niemniej jednak w porównaniu z innymi fungicydami na rynku skuteczność okazała się wyższa niezależnie od terminu stosowania, co potwierdza tezę o działaniu nie tylko zapobiegawczym, ale też i leczniczym (interwencyjnym). Pozostałe kombinacje swą wysoką skuteczność potwierdziły tylko w wąskim oknie aplikacyjnym, co jest dużym minusem, gdyż uzależnia działania rolnika od warunków pogodowych.