Niedawno po połączeniu firm powstała spółka holdingowa pod nazwą DowDuPont i obejmuje ona trzy działy: rolnictwo, inżynierię materiałową oraz produkty specjalistyczne. Teraz przyszedł czas na przegląd całego portfolio firmy.

- Rada jednogłośnie stwierdziła, że w świetle wiedzy uzyskanej od chwili ogłoszenia transakcji, dokonane zostaną pewne ukierunkowane modyfikacje w działach Materials Science oraz Specialty Products, które zwiększą przewagę konkurencyjną planowanych spółek. Zmiany te lepiej dostosowują spółki do potrzeb ich docelowych rynków, zapewniając im wyraźny cel, rozpoznawalność na rynku, ukierunkowaną innowacyjność, szybszy rozwój oraz wyposażą każdą z nich w lepsze narzędzia do walki z konkurencją jako lidera w branży – informuje firma.

Jak dodaje rada nadzorcza, zatwierdziła on zmiany na podstawie dokładnego przeglądu przeprowadzonego przez jej członków, który obejmował zalecenia spółki McKinsey & Company; kompleksowej operacyjnej analizy biznesowej wykorzystującej wiedzę zgromadzoną podczas minionych 20 miesięcy przygotowań do połączenia; wkładu ze strony wielu interesariuszy, w tym zarówno inwestorów, jak doradców finansowych.

Spółka DowDuPont podtrzymuje swoje wcześniej ogłoszone plany osiągnięcia ekstrapolowanych synergii kosztowych o wartości około 3 miliardów dolarów oraz około 1 miliarda dolarów w synergiach wzrostowych.

Po modyfikacjach portfela trzy planowane spółki DowDuPont to:
- przedsiębiorstwo o profilu rolniczym (Agriculture), które połączy silne strony spółek DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection oraz Dow AgroSciences, aby lepiej służyć rolnikom na całym świecie swoimi rozwiązaniami (nasiona, cechy, środki ochrony roślin, agronomia oraz usługi cyfrowe), zapewniając większy wybór i konkurencyjne cen. Połączone możliwości oraz produktywny system rozwoju innowacji pozwolą planowanemu przedsiębiorstwu rolnemu na szybsze wprowadzanie produktów na rynek, sprawiając, że będzie jeszcze lepszym partnerem dla rolników, przynosząc innowacyjne rozwiązania oraz pomagając im zwiększać produktywność i rentowność.
Planowana spółka będzie miała siedzibę w Wilmington (stan Delaware) oraz globalne centra biznesowe w Johnston (Iowa) i Indianapolis (Indiana).

- przedsiębiorstwo w branży badań materiałowych (Materials Science), które będzie ważnym dostawcą rozwiązań w zakresie produktów specjalistycznych przy zdecydowanej większości sprzedaży dostosowanej do trzech węższych branż dynamicznie rozwijającego się rynku: branży opakowań, infrastruktury i obsługi klienta. Planowana spółka zachowa markę Dow, a jej siedziba będzie się mieścić w Midland (Michigan).


- przedsiębiorstwo w branży produktów specjalistycznych (Speciality Products), które będzie ukierunkowanym na potrzeby klienta rozwiązań innowacyjnych, opierających się na zróżnicowanych materiałach, a także rozwiązań zmieniających przemysł i życie codzienne. Planowana spółka będzie miała siedzibę w Wilmington w stanie Delaware.

Podobał się artykuł? Podziel się!