PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PSOR: Kolejna inicjatywa dotycząca środków ochrony roślin

PSOR: Kolejna inicjatywa dotycząca środków ochrony roślin Z każdym rokiem problem nielegalnych i podrobionych środków ochrony roślin narasta coraz bardziej; Fot. Anna Kobus

Startuje kolejna inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR) tym razem dotycząca ochrony oryginalnych środków ochrony roślin. Stowarzyszenie opracowało stronę internetową, która ma być kompendium wiedzy dla rolników w zakresie bezpiecznego kupowania pestycydów.Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty sprzedaży podrabianych, niezarejestrowanych środków ochrony roślin, które nie spełniają wymogów jakościowych i bezpieczeństwa.

Jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi preparatami? Wychodząc naprzeciw temu zjawisku PSOR uruchamia stronę internetową www.bezpiecznauprawa.org. Ma to być źródło wiedzy na temat odpowiedzialnego i zgodnego z prawem zakupu środków ochrony roślin. Dzięki zamieszczanej tam informacji rolnik może dowiedzieć się czym kierować się kupując środki ochrony roślin, aby mieć pewność, że są one oryginalne i zarejestrowane, a czego się wystrzegać. Warto żeby rolnik sprawdził czy postępuje prawidłowo.

- Dlaczego nie można kupować środków ochrony roślin na bazarze, straganie czy z bagażnika? Co grozi za sprowadzanie na własne potrzeby środków z zagranicy? Odpowiadamy na te i inne trudne pytania. Edukujemy jak ustrzec się przed niezarejestrowanymi chemikaliami. Zachęcamy do korzystania z opracowanej przez PSOR bazy wiedzy – podkreśla Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • Zed 2017-03-22 22:03:35
  No cóż kukurydza z Czech, czy pszenica z Ukrainy są cacy, ale ich ŚOR są be, bo na pewno są bardzo szkodliwe .... dla kieszeni dystrybutorów.
 • Bob 2017-03-22 06:19:55
  Z koncernów pewnie uciekają miliony zł , założę się że jakiś koncern dał co łaska za ten artykuł.
 • rolnik6666 2017-03-21 19:02:01
  skoro ukrainskie są takie niebezpieczne to i pszenica ukrainka traktowana tymi środkami też jest niebezpieczna i należy natychmiast wprowadzić zakaz importu
 • Alojz 2017-03-21 18:48:01
  ukrainskie sa duzo tansze i tak samo dobre, nie ma co przeplacac skoro i tak zadnej kontroli nie ma.
 • tommy 2017-03-21 16:21:33
  Dlaczego straszą że jak kupię za granicą to taki środek jest niebezpieczny?
  alkohol mogę przecież kupić w Niemczech i przywieźć do domu
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!