Jej wielką siłą jest możliwość zwalczania chwastów w zaawansowanych stadiach rozwoju co doceniło wielu rolników borykających się z problemem owsa głuchego. Wschodzi on bowiem dość późno i czasami w rzadkich lub przerzedzonych uprawach może zaskakiwać późnym zachwaszczeniem. Ratunkiem w takich sytuacjach jest wtedy Puma. Wykorzystywanie przez rolników Pumy w późnych zabiegach dotyczy również miotły zbożowej. Jeszcze do niedawna Puma traktowana była jako niezawodny środek na poprawki przeciwko miotle zbożowej w sytuacjach gdy zawodziły inne preparaty. Ostatnio jednak jej stosowanie nabiera innego wymiaru. Ze względu na nasilający się problem uodparniania się miotły zbożowej na herbicydy z grupy sulfonylomoczników, coraz częściej wybierana jest do głównego wiosennego zabiegu przeciwko miotle zbożowej. Charakteryzuje się odmiennym mechanizmem działania i w rejonach z uodpornioną miotłą zbożową staje się skutecznym narzędziem w ręku rolnika.

Pumę Uniwersal stosuje się w zbożach jarych w dawce od 0,8-1,0 l/ha a w zbożach ozimych 1,0-1,2 l/ha. Zaleca się stosować ją samodzielnie i wtedy można zastosować niższe z zalecanych dawek.

Przy stosowaniu Pumy należy pamiętać również o temperaturach i stosować ją w wyższych w celu uzyskanie lepszego efektu chwastobójczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!