Dotychczas Movento 100 SC przeznaczony był do zwalczania szkodników w takich uprawach jak jabłoń, grusza, warzywa kapustne, sałata i uprawy ozdobne.

Od października środek ten można też stosować przeciwko mszycom w takich uprawach jak m.in. chmiel w terminie od fazy, gdy pędy osiągają 10 proc. wysokości podpory do całkowitego rozwoju szyszek. Dawka wynosi 1,5 l/ha.

Kolejną uprawą jest wiśnia i czereśnia, gdzie Movento aplikuje się w dawce wyższej, bo 2,25 l/ha. Produkt podaje się przy pojawieniu się pierwszych kolonii mszyc, od fazy końca kwitnienia do początkowej fazy dojrzewania, wybarwiania owoców. Jak również przeciwko nasionnicy trześniówce w tej samej dawce, ale po pierwszych odłowach szkodnika na pułapkach feromonowych lub lepowych w początkowej fazie dojrzewania owoców.

Następną są brzoskwinie, morele, śliwy, gdzie opryskuje się Movento w dawce 2,25 l/ha przeciwko mszycom i czerwcom w terminie od końca kwitnienia do początkowej fazy dojrzewania.

Innymi uprawami w których stosuje się środek są: cykoria sałatowa, endywia uprawiana w gruncie, rukola, pietruszka naciowa, koperek, szczypiorek, seler naciowy uprawiany pod osłonami i w gruncie, fasola szparagowa, fasola na zielone nasiona, fasola na suche nasiona – uprawiane pod osłonami, arcydzięgiel, bazylia, estragon, kminek, kolendra, lubczyk, majeranek, melisa, mięta, oregano, rozmaryn, szałwia, tymianek, kozłek lekarski uprawiane pod osłonami i w gruncie.

Podobał się artykuł? Podziel się!