PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sprzęt ważny, wiedza najważniejsza

Sprzęt ważny, wiedza najważniejsza

Autor: farmer.pl/Wojciech Konieczny

Dodano: 07-12-2012 13:22

Tagi:

Statystyki pokazują, że 40 % reklamowanych jako nieskuteczne zabiegów chemicznych, jest efektem błędnej techniki ich przeprowadzania.Prof. Ryszard Hołownicki występując podczas dyskusji na temat zrównoważonego rolnictwa zauważył, że konsumenci europejscy w dominującej części odrzucają żywność z roślin GMO. Nie ma więc ekonomicznego sensu, aby producenci angażowali się w jej produkcję. Tym samym są oni wciąż skazani na korzystanie z chemicznej ochrony roślin.

Bezpieczne dla środowiska i skuteczne użycie środków ochrony roślin wymaga posiłkowania się sprawnym sprzętem oraz wiedzy i umiejętności korzystania z niego. W tym zakresie polscy rolnicy mają jeszcze wiele do nadrobienia. Statystyki pokazują, że 40 % reklamowanych jako nieskuteczne zabiegów chemicznych, jest efektem błędnej techniki ich przeprowadzania. Nowoczesny opryskiwacz to w gospodarstwie rzecz cenna, ale nie najważniejsza. Podstawą jest techniczna sprawność sprzętu i praktyczne wykorzystywanie wiedzy na temat zasad wykonywania zabiegu.

Należy pamiętać, że realizowane w gospodarstwie programy ochrony danego gatunku, są tylko tyle warte, ile ten jeden zabieg który się nie udał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!