Salsa 75 WG to herbicyd rzepakowy, który oparty jest o dotychczas niewykorzystywaną substancję czynną: etametsulfuron metylowy. Ma być on stosowany powschodowo do zwalczania uciążliwych i trudnych chwastów w rzepaku.

- Problem z chwastami w rzepaku jest coraz większy, ale mamy nadzieję, że po wprowadzeniu na rynek Salsy to się zmieni. Herbicyd ten planujemy zarejestrować w 2013 r. - mówił podczas konferencji firmy DuPont Andrzej Lesiak, odpowiedzialny za marketing m.in. rzepaku.

Wśród chwastów zwalczanych przez Salsę specjalista wyliczał m.in. gorczycę, tasznik pospolity, stulisz lekarski, tobołki polne, bodziszki i chwasty rumianowate.

Preparat Salsa, jak podaje DuPont, jest łagodny dla rzepaku, co oznacza, że nie wykazuje żadnych uszkodzeń dla rośliny następczej. W sytuacji, kiedy zaistnieje konieczność przyorania rzepaku wiosną, nie ma żadnych przeciwskazań uprawowych dla rośliny następczej, na polu na którym zastosowano jesienią herbicyd Salsa 45 WG.

Potencjał chwastobójczy nowego herbicydu sprawdzany był w wielu krajach Europy Zachodniej i Środkowej: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Czechy, Węgry, a także Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!